Kullanım Talimatları //

hm_884.jpg

Endikasyonlar:

 

HM CAST ürünleri, en yaygın ortopedik alçı türlerinin uzuvlarına uygulanmaya yöneliktir. Hizmetlerin sunulduğu sahadaki kalifiye tıbbi personel, ürünün özel kullanımından sorumlu olmalıdır. 

Özellikler:

Paket içeriği: 1 HM CAST alçı ve 1 cilt koruma malzemesi. HM CAST, uygulama yerine bağlı olarak çeşitli çaplarda mevcuttur. 

Varyasyon & Boyut

hmcast-20_edited.jpg

Önlemler:

Ürünü kullanmadan önce ambalajı kırmayın, katlamayın veya delmeyin. Ürünü sıkmayın veya ezmeyin. Ambalaj hasarlıysa kullanmayın.

Raf ömrü ve depolama gereksinimleri:

Yatay konumda saklayın. Alçı, güneş ışığından uzak, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Ürün dik olarak saklanırsa ürünün içindeki kürleme sıvısı aşağı doğru akar. Bu durumda ürünün gücü eşit olmayacak ve ürünü

kullanılamaz hale getirecektir. 15°C ile 30°C arasında (tercihen 22-25°C) saklayınız.

Lütfen son kullanma tarihi için son kullanma tarihlerini kontrol edin. Her paketlenmiş ve torba, parti numaraları ve son kullanma tarihleri ​​ile işaretlenmiştir. 

Alçının çıkarılması ve atılması:

HM CAST ürününü çıkarmak için alçı salınımlı testere veya alçı makası kullanın. Kesilen sıvanın kenarları keskindir, bu nedenle çizilmesini önlemek için dikkatlice çıkarın. Alçı, yerel yönetmeliklere göre termal olarak bertaraf edilebilir veya saklanabilir.

 

Cilt temasından kaçının:

Kullanılan reçine cilde ve giysilere yapıştığı için HM CAST'ı uygulama sırasında tutarken koruyucu eldiven giyin. HM CAST sadece bir cilt koruma malzemesi (sıva altına yerleştirilmiş boru şeklindeki polyester elyaf malzeme) ile kullanılabilir. HM CAST doğrudan hastanın cildine uygulanmamalıdır. Reçine cilt ile temas ederse alkol veya aseton ile temizlenebilir. 

Odanın iyi havalandırıldığından emin olun:

 

Poliüretan kaplı polyester kumaş, düşük uçuculukta izosiyanat içerir. Yeterli havalandırmaya sahip odalarda HM CAST kullanılması tavsiye edilir. 

Kullanırken su sıcaklığının 21-24°C olmasına dikkat edin: HM CAST kullanırken 21-24°C sıcaklıkta temiz su kullanılmalıdır. Kullanılan ürüne bağlı olarak hasta, kürleme işlemi sırasında (egzotermik reaksiyon) sıcaklıkta belirgin bir artış yaşar. Bu his dakikalar içinde kaybolur.

Daha sıcak su (> 24 ° C) kullanılırsa, ekzotermik reaksiyon daha güçlüdür - bu, sıcaklıkta artışa ve yan etkilere neden olabilir. HM CAST kullanırken su sıcaklığının talimatlara uygun olarak muhafaza edilmesi tavsiye edilir.