HM Cast hibrit alçı //

10.png

HM CAST  - HM, Hibrit Mesh ‘in kısaltmasıdır,

Hibrit Mesh, çok fonksiyonlu ağda dokunan özel kumaş kullanılarak üretilmiş ortopedik alçı.

Ortopedik alçı giymenin ne kadar rahatsız ve tatsız olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yıllarca süren araştırmalardan sonra New Cast Industry Co. Ltd. geleneksel alçıdan tamamen farklı yeni bir alçı türü olan HM CAST'ı geliştirerek ortopedik tedavide yeni bir sayfa açtı.

HM CAST Fiberglas bazlı alçıdan farklı olarak, çok fonksiyonlu fileye uygulanan su iticilik, sertlik, hafiflik, geçirgenlik sayesinde geleneksel alçıların havalandırma,  problemlerini tek seferde çözerek ortopedik alçı da oluşan cilt tahrişini ortadan kaldırdı ve hastaların endişe duymadan günlük yaşam aktivitelerini yapmasına ve su aktivitelerinin keyfini çıkarmasına olanak sağladı.

Artık alçı kalıpları dönemi bitti.

Üstün nefes alabilirlik, uygulama kolaylığı, X-ışını iletimi ve hafiflik, HM CAST'ın temel avantajlarından bazılarıdır. Ayrıca HM CAST’ ta kullanılan malzemeler çevre dostudur. Her şeyden önce, HM CAST, hastaların yaşam kalitesini önemli ölçüde iyileştirir.

hm_423.jpg

HM Cast Yenilikçi

 

Özel malzemelerle tasarlanan ve hastaların ek korumaya ihtiyaç duymadan günlük hijyenlerini sürdürmelerini, duş almalarını, banyo yapmalarını veya havuza gitmelerini sağlayan Tek Adımda Çözüm sunan ilk ortopedik tüp koruma sistemidir.

Hafif ve Hipoalerjik Malzeme

 

HM CAST, mevcut geleneksel döküm yönteminden önemli ölçüde daha hafif olduğu için hastalara mükemmel konfor sağlar ve ayrıca hipoalerjenik cilt dostu olan polyester ve elastandan yapılmış bir cilt örtüsü ile birlikte bir polimer reçinesi ile emprenye edilmiş polyester ve spandeksten yapılmıştır.

hm_977.jpg

%100 Havalandırma

 

HM Cast polyester kumaşlardan yapılmıştır ve bir hava tabakası oluşturacak şekilde özel olarak dokunmuştur - böylece kaşıntı ve kokuyu en aza indirir. HM Cast koruyucu cilt örtüsü, iyi havalandırma ve yüksek vücut sıcaklığı ile bir duştan sonra kolayca kurutulabilir.

Kolay ve Hızlı Uygulama

HM Cast, çorap veya çorap gibi uygulanması kolaydır. Esnekliği, basınç noktası oluşturma riski olmadan her hastanın vücudunun şekline uyum sağlamasına olanak tanır..

hm_324.jpg

X-ışını penetrasyonu

 

HM CAST, X ışınlarının mükemmel penetrasyonunu sağladığından, doktor veya radyolog, projeksiyon sırasında herhangi bir zamanda iyileşen kemiğin durumunu doğrulayabilir. Bu nedenle kemik iyileşme sürecinde oldukça ekonomik ve etkili bir çözümdür.

Çevre Dostu

Geleneksel döküm cam elyaftan yapılmıştır, bu nedenle yokedilmesi zordur.

HM CAST, poli tip pamuk ipliği kumaştır, bu nedenle yokedilmesi kolaydır. Çevre dostudur.